Як підняти довгий ворс на килимі » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » Як підняти довгий ворс на килимі

Як підняти довгий ворс на килимі

Причин, за якими ворсинки на килимі прим'яті, може бути кілька. Ворс притискається меблями, неправильно лягає після прання і сушіння, злипається від пролитих напоїв, випадково впала їжа, втоптаний пил. Підняти прим'ятий ворс можна декількома способами.

Швидко Гроші UA [CPL, API] UA


Лід або сніг


Прим'яті важкими меблями шерстинки піднімають за допомогою льоду. Необхідно дістати з морозилки кілька кубиків льоду і покласти їх на ті ділянки килима, які потрібно відновити. Обгортати лід пакетом не можна, він повинен розтанути прямо на килимі. Після заморожування і намокання ворс розм'якшується і легко приймає своє початкове положення. Допомогти йому випрямитися можна за допомогою вилки або тонкої палички.

У цьому способі важливо не перестаратися з льодом. Від великої кількості води килим з ворсом і підлогове покриття можуть зіпсуватися. Тому застосовуйте маленькі кубики в невеликій кількості (по 2-4 штуки на кожній ділянці).

Добре чистити килим і піднімати ворс взимку. Якщо винести предмет інтер'єру на вулицю і почистити снігом, то його зовнішній вигляд значно покращиться. Сніг відмінно вбирає бруд, освіжає ворсинки, розпрямляє їх. На жаль, не у кожного є можливість такої чистки.

Чистка сіллю


Швидко Гроші UA [CPL, API] UA


Щоб підняти злиплий ворс і освіжити його, використовують сіль.

- розсипте велику сіль по килиму;

- нехай вона полежить кілька хвилин, вбере пил;

- намочіть віник або щітку у воді і кошторисі сіль.

Залишки забруднень прибирають пилососом або за допомогою вибивання килима. Аналогічно можна почистити виріб з довгим ворсом за допомогою тирси. Тирсу беруть не хвойних дерев, щоб в них не було смоли.
 

Пар або фен


Розм'якшити і підняти ворс допомагає парова праска. Струмінь пари необхідно направити на прим'яті місце і потримати 3-4 секунди. Коли будете працювати праскою, стежте, щоб гаряча поверхня не доторкалася до килима. В іншому випадку вам загрожує остаточне псування з пропаленим плямою або розплавленим ворсом.

Зручно розчісувати ворс гребенем або щіткою з жорсткою щетиною. Можна використовувати гребінець з рідкісними, але міцними зубцями.

Якщо ви боїтеся використовувати пар, то застосовуйте інший метод. Намочіть прим'яті місця водою. Включіть фен і просушіть пухнастий виріб феном, одночасно піднімаючи ворсини гребінцем. Процес схожий на сушку волосся і підходить килимам з довгим і коротким ворсом.

Швидко Гроші UA [CPL, API] UA


Спеціальні засоби


Щоб добре почистити м'який килимок і підняти у нього довгий ворс, треба використовувати спеціальні миючі засоби. Вони глибоко проникають всередину, розчиняють бруд, в результаті чого ворсинки розпрямляються, лежать вільніше.

Зазвичай перед нанесенням такого засобу килим пилососять, прибирають з нього сторонні предмети. Потім рівномірно наносять засіб для чищення, розведений у воді і збитий в піну. На останньому етапі знову проводять чистку пилососом.

Добре чистить і піднімає ворсинки пилосос з турбощіткою, тому можна використовувати його. Продаються також спеціальні пароочищувачі, що допомагають помити будь-які поверхні. Якщо килимок з коротким ворсом, то за допомогою такого очисника освіжити його і розправити ворсинки не складе труднощів.

Ті, кому ліньки займатися домашнім чищенням, можна віддати килим в руки фахівців. У хімчистці знають, як поводитися з пухнастими виробами і приводити їх у належний вигляд.

Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Як підняти довгий ворс на килимі
28-05-2016
Кулькість читачів: 2260