Як створити сад з гравію своїми руками » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » Як створити сад з гравію своїми руками

Як створити сад з гравію своїми руками

Створюємо сад і доріжки з гравію на дачі

Пару років потому майстерністю в ландшафтному дизайні була здатність формувати альпійську гірку, грамотно поєднуючи різні види рослин і каміння. Сьогодні альпінарій замінюють новим архітектурним рішенням: гравійними садами, які не вимагають особливого догляду.

Як створити сад з гравію своїми руками


Сад з гравію включає композицію з наявністю степової і гірської рослинності в обрамленні гравійної або щебеневої відсипки.

Як створити сад з гравію своїми руками


Характерні особливості саду з гравію

Гравійна відсипка не тільки дозволяє надати саду незвичності, але і сприяє спрощеному догляду за садовою рослинністю. Ущільнений прошарок гравію не пропускає бур'яни, підтримує стабільний температурний режим грунту, як наслідок, коренева система рослин захищена від зимових морозів і літньої спеки. Гравій заважає випаровуватися волозі, тому часто поливати рослини не потрібно.

Як створити сад з гравію своїми руками


Вибираємо рослини для саду з гравію

Для саду гравію радимо підбирати степові рослини, які невибагливі у догляді. Красиво виглядають ацены або очитки. Злаки також будуть доречними на ділянці. Посадіть зайцехвостник, ковила, ячмінь. Оригінальними квітучими рослинами є фенхель, деревій, полин, герань, ломикамінь. Обов'язково додайте дерева і чагарники, але в невеликій кількості, щоб гілки не затінювали рослини від сонця.

Як створити сад з гравію своїми руками


Висаджуємо багаторічні квіти

Для прикраси гравійного саду підійдуть незабудки, трав'яні гвоздики, крокуси, а також тюльпани. Восени можна висадити сентябрини, тобто альпійські айстри.

Туї, герань, поміщені в горщики, доповнять загальну картину гравійного ландшафту. Таким способом можна переставляти рослини в горщиках для поновлення зовнішнього виду обстановки.

Як створити сад з гравію своїми руками


Чагарники з деревами

Дерева і чагарники рекомендуємо розміщувати по одному або групою, щоб вони були добре помітними на гравійному тлі.

Посадіть низькорослі і карликові дерева: горобину, вербу, вербу плакучу. Пірамідальна і вертикальна хвоя пожвавить загальну картину саду. Кизил і барбарис в осінній період особливо привабливими.

Як створити сад з гравію своїми руками


Козацький ялівець додайте по краях саду з гравію.

Не перестарайтеся з рослинами, щоб не засмічувати і без того приємний зовнішній вигляд території.

Як створити сад з гравію своїми руками


Послідовність формування саду з гравію


Найбільш важким етапом формування такого саду вважається оформлення грунту. Спочатку знімаємо верхній рівень земляного покриву, очищаємо його від коренів і бур'янів. Тепер слід вичавити трохи, поки бур'яни знову проростуть, і заново їх прибираємо. На грунт укладається геотекстиль або щільна плівка.

Як створити сад з гравію своїми руками


Починаємо висаджувати рослинність. У плівці хрестоподібно прорізаємо отвори для майбутніх рослин. Викопуємо в отворах ямки і садимо рослини. Кімнатні рослини також можна посадити в гравій, розмістивши їх у горщики. Взимку такі квіти заносять в приміщення.

Як створити сад з гравію своїми руками


Переходимо до розподілу відсипання. Крім гравію підійде щебінь або галька. Засипте ними стежки від краю квітника до центру і ретельно ущільніть. Для формування саду гравійного матеріалу потрібно у великій кількості. Наприклад, для площі 15 м на 2 м необхідно заготовити тонну відсипання.
 
 

Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Як створити сад з гравію своїми руками
17-11-2016
Кулькість читачів: 1718