Японський стиль. Як вибрати меблі? » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » Японський стиль. Як вибрати меблі?

Японський стиль. Як вибрати меблі?

Стилізовані під японський стиль інтер'єри давно користуються популярністю в Європі. Придумуючи новий дизайн для своєї квартири, багато людей з жалем відмовляються від такого привабливого образу японського будинку. Причина в тому, що не всім вдається вибрати відповідні меблі. Але це зовсім не так складно, як здається.

 

Що являє збій японський стиль

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

 

Основна філософська ідея японського будинку - тісний зв'язок людини з природою. Природні матеріали, розсіяне світло, непомітні природні кольори. Але головна ідея, яку європейці залишають без уваги, - це можливість змінюватися, пристосовуватися до умов і задовольняти всі потреби людини.

 

 

Традиційний будинок японців є легкою і рухливу систему перегородок, він не має звичних для нас міцних стін. Навколишня природа служить частиною інтер'єру, його природним продовженням. Відкриті тераси, функціональні зони, відгороджені тільки ширмами, - ось основа інтер'єру.

 

 

Характерною рисою стилю є простота і невигадливість, мінімалізм в поєднанні з функціональністю. Витончені напівпрозорі розсувні перегородки (седзи) з рисового паперу і бамбукових планок поділяють будинок на зони.

 

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

Такі особливості японського будинку обумовлені самою природою. Примхливий клімат, вітри і дощі, а головне - часті землетруси, сформували особливе ставлення до власного життя і майна. Основна суть його - все проходить, немає нічого вічного, потрібно радіти кожній миті минущого дня. Практичніше за все будувати легкі будинку, здатні захистити від негоди, але при сильному землетрусі вони не поховають мешканців під купою важких кам'яних брил. І відновити таке житло потім можна за кілька днів.

 

Стиль або стилізація?

 

 

Традиційно низькі меблі в японському стилі є не дуже зручною для європейця, який звик до високих столів, диванів і м'яким крісел. Те, що зручно і добре знайоме японцеві, не завжди підходить людям іншої культури.

 

 

Дизайнери швидко знайшли рішення: не відтворювати японський стиль, а тільки надавати звичайному інтер'єру японські риси за допомогою декількох аксесуарів. Головне в такому компромісному рішенні - передати дух Японії, її філософські ідеї. І їм це непогано вдається.

 

 

Картини і розпис стін в японському стилі, солом'яні або бамбукові рогожі, віяла, кераміка, шкатулки, посуд для чайної церемонії - все це можна сміливо використовувати в якості аксесуарів. Ліхтарі з абажурами з рисового паперу доповнять інтер'єр, а за допомогою світлових ефектів зручно зонувати приміщення.

 

Меблі для інтер'єру в японському стилі

 

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

У сучасному варіанті інтер'єру, стилізованого в японському стилі, використовується звичайні меблі, але адаптовані під особливості стилю. Сучасні дизайнери пропонують незвичайні варіанти. Низькі японські помости і футони для відпочинку не здаються зручними звичайному європейцеві - їх можна замінити на низьке ліжко на невисокому подіумі. Дерево, бамбук, непомітні кольори текстилю, просторі горизонтальні площини надають інтер'єру риси японського стилю.

 

 

Диван в японському будинку не передбачений, крісла теж, але це незручно для нас. Сидіти на корточках європейці не звикли. Немає ніякого сенсу точно копіювати інтер'єр традиційного японського будинку. Адже і в російському сільському стилі повинні бути дерев'яні лавки для сидіння, але якщо хочеться зручно розташуватися на м'якому дивані, то можна підібрати модель, яка цілком вдало вписується в обраний стиль.

 

 

З меблів найкраще для японського стилю вибрати низенькі диванчики і столики простого дизайну без зайвих деталей. Дерево має бути гладке, лаковане, світле або темне. Дерево, бамбук, натуральні тканини природних відтінків, стелажі або полки з дерева або скла - ось найпопулярніші елементи такої сучасної інтерпретації стилю далекої Японії.

 

 

Традиційні японські ширми прекрасні, але вони не знаходять практичного застосування в сучасному дизайні. Їх можна використовувати в приміщеннях-студіях, вдало вписуються вони в інтер'єр відкритих терас. Для вітальні або спальні такий аксесуар мало придатний. Але шафи-то потрібні! Традиційне європейське оздоблення будинку без шафи важко собі уявити.

 

 

У давнину в будинках японців шаф не було, їх функцію виконували ніші в стінах. У багатих будинках ніші були оснащені розсувними дверцятами. Можна вважати, що вони стали прообразом сучасних вбудованих шаф.

 

 

Шафи-купе прекрасно вписуються в дизайн приміщень в японському стилі. Розсувні панелі, своїм дизайном нагадують традиційні японські ширми з бамбука і паперу, як не можна краще підходять для таких приміщень. Звичайно ж, замість рисового паперу в них використовують напівпрозоре матове скло. Часто такі панелі розписані картинами в японському стилі.

 

 

Простота, функціональність, легкість і лаконічність - ось характерні риси японського стилю. І шафа-купе, повністю відповідає цим вимогам, купити або замовити простіше простого! Шафи роблять звичайні або кутові, якісні шафи-купе на замовлення можуть бути виготовлені з будь-яких матеріалів - натуральних або оброблених під дерево або бамбук.

 

 

Механізм розсувних панелей у всіх шаф дуже схожий за конструкцією, але відрізняється за якістю виготовлення. Дизайн самих панелей може бути різним, вибрати матеріал і малюнок можна з великого каталогу зразків.

 

 

Незвичайне рішення придумали дизайнери для малогабаритних квартир. Шафа-купе використовується не тільки для зберігання речей. Всередині її можна обладнати робоче місце. Звичайно ж, ніхто не працює в самій шафі. Ідея в тому, що при розставлених панелях робочий куточок стає частиною кімнати, а при закритих - він захований від очей. Ця ідея - прекрасне рішення для оформлення інтер'єру в японському стилі. Робочий стіл, комп'ютер - це абсолютно чужі традиційного стилю елементи інтер'єру. Але за писаними панелями вони можуть бути надійно заховані, не порушуючи гармонію дизайну в японському стилі. 

 

Сміливо експериментуйте зі стилями і отримаєте справжнє задоволення від творчості.


Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Японський стиль. Як вибрати меблі?
18-09-2016
Кулькість читачів: 1467