Як баня захищає від хвороби Альцгеймера » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » Як баня захищає від хвороби Альцгеймера

Як баня захищає від хвороби Альцгеймера

Вчені з Університету Східної Фінляндії встановили, що частий похід в сауну знижує ризик розвитку різних форм недоумства у фінських чоловіків середнього віку. Дослідження опубліковане в журналі Age and Ageing.

В ході своєї роботи вчені вивчили зв'язок походів в сауну з ризиком хвороби Альцгеймера і розвитком інших форм слабоумства. У дослідженні взяли участь 2 тис. чоловіків середнього віку, що живуть у східній частині Фінляндії. В залежності від частоти відвідування лазні, учасників дослідження розділили на три групи. В першу групу увійшли ті, хто ходив в сауну один раз в тиждень, у другу – ті, хто відвідував парилку два-три рази в тиждень, а в третю групу – ті, хто ходив у лазню більше чотирьох разів у тиждень.

За 20-річний період спостереження, фінські вчені з'ясували, що чоловіки, які відвідували сауну частіше інших, мали на 66% менше шансів розвитку слабоумства. Ризик хвороби Альцгеймера у чоловіків, які ходили в лазню більше чотирьох разів на тиждень, був знижений на 65%, порівняно з тими, хто відвідував сауну один раз в тиждень.

Попередні дослідження показали, що частий похід в лазню значно знижує ймовірність смерті від серцево-судинних захворювань. За словами керівника дослідження, чому сауна робить такий ефект на серце і роботу мозку, все ще не ясно. Можливо, тут відіграє роль заспокійливий ефект сауни. Також раніше було доведено, що серцево-судинні захворювання здатні порушувати когнітивні функції мозку.
 

Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Як баня захищає від хвороби Альцгеймера
19-12-2016
Кулькість читачів: 1015