> Як правильно заморозити продукти на зиму» Корисні поради на кожен день - Даю Совет! | Корисні поради. DAUSOVET.COM

Як правильно заморозити продукти на зиму

Перед заморожуванням продукти (будь то овочі, фрукти, гриби або зелень) потрібно ретельно перебрати, вимити, висушити.

Овочі найкраще заморожувати невеликими порціями, щоб не доводилося розморожувати і заморожувати їх кілька разів. Від цього смакові і зовнішні властивості втрачаються. Для збереження смаку овочів їх можна ненадовго опустити в киплячу воду (бланшувати). Цей прийом допоможе захистити овочі від небажаних змін при низьких температурах.

Читати також:
Як вибрати авокадо?

Фрукти і ягоди можна заморожувати як розсипом (для цього вимиті сухі плоди помістіть в розкладеному вигляді на кілька годин в морозилку, а після зсипте в упаковку для заморозки), так і відразу в контейнері або пакеті. Фрукти і ягоди краще не розморожувати, а відразу використовувати у приготуванні.

Зелень можна поміщати в морозильну камеру як цілком, так і подрібнену і розфасовану по невеликих контейнерів. Також можна покласти у формочки для льоду і залити водою.

М\’ясо варто розділити на порції і заморозити в герметичному контейнері, попередньо позбувшись повітря.

Правильна упаковка – запорука довгого зберігання продуктів. Якщо продукти з магазину в упаковці, то краще всього цю упаковку змінити. Підійде міцний повітро-і водонепроникний поліетиленовий пакет. Загортати можна і в товсту фольгу. Тонку не використовуйте – в морозильній камері вона стає ламкою. Також можна зберігати і заморожувати продукти в пластикових баночках і коробочках, що залишилися від десертів, йогуртів і тому подібного. А от у контейнерах з металу і скла заморожувати не варто, ці матеріали деформуються при низьких температурах.

Щоб не забути, що і коли ви заморожували, залишайте на контейнерах записки. Можна використовувати спеціальні лейбли для морозилки або будь-які паперові наклейки, на яких можна робити записи. Позначки робіть незмивним маркером, звичайні ручки та фломастери з часом блякнуть або змащуються. Варто підписувати заготовки ще й тому, що в замороженому стані продукти виглядають інакше, ніж у свіжому. І досить просто забути і переплутати їх.

Adblock
detector