Як правильно приготувати і зменшити шкоду від шашлику » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » Як правильно приготувати і зменшити шкоду від шашлику

Як правильно приготувати і зменшити шкоду від шашлику

Багато і активно лякають нас учені небезпекою самостійно виготовлених і магазинних шашликів. Мало того що це блюдо важке і жирне, воно ще таїть канцерогенні небезпеки і загрозу зараження різними черв'яками. Звучить страшно, але, незважаючи на це, багато з нас, почувши запах шашлику, не можуть встояти. Навіть затяті вегетаріанці визнають: шашлики - це смачно! Щоб не відмовляти собі в задоволенні, треба знати техніку безпеки і методику не тільки смачного, але і безпечного виготовлення шашликів.

 

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ШАШЛИК?

 

Іранські вчені провели дослідження, в рамках якого довели, що м'ясо, приготоване на вогні, сприяє розвитку раку. Причина не в самому м'ясі, а в тих речовинах, які виробляються в процесі приготування. При температурі вище 2ОО ° С з м'яса починає виділятися жир. Він капає на жар, і в результаті цього контакту утворюються полиароматичні вуглеводи. Найвідоміший представник цієї групи речовин - нафталін. Ці речовини вдихають люди, які дбайливо схиляються над мангалом.

 

Крім того, канцерогенні сполуки концентруються в скоринці, яка утворюється на поверхні перетриманих шашликів. І один такий шашлик по впливу на організм можна порівняти з кількома роками регулярного куріння.

 

Висновки з цих досліджень прості: по-перше, не треба нависати над димлячим мангалом під час приготування шашликів. По-друге, по можливості уникайте на шашликах засмаженої скоринки. Чорні, обвуглені шашлики не годяться в їжу і за смаковими якостями, і з точки зору небезпеки для здоров'я.

 

Щоб шашлики були соковитими і не обвугленими, треба регулярно поливати і м'ясо, і особливо активне вугілля водою.

 

АТАКА ПАРАЗИТІВ

 

Шашлики таять в собі ще одну небезпеку під назвою «трихінельоз». У несвіжомум'ясі (найчастіше в свинині) можуть ховатися трихінели. При попаданні в організм людини вони мігрують в м'язові тканини і починають свою руйнівну активність.

 

Перші симптоми захворювання можуть з'явитися вже через 2-3 дні (в тяжкому випадку перебігу хвороби) або через 4-5 тижнів. Серед симптомів такі різноманітні спецефекти, як підвищення температури, яка поступово змінюється на субфебрильну(37,2 ° -37,5 ° С), болі в м'язах, алергічні реакції, кон'юнктивіт, ураження легень або серця.

 

Невідомо, який орган буде атакувати паразит, - у нього немає чітко визначеної мішені, тому діагностувати захворювання не так-то

просто. Навіть при рентгені личинки не завжди можна помітити - вони переміщаються. В результаті людина продовжує страждати від різного роду нездужань, а зрозуміти причину хвороби не вдається.

 

Загалом, краще запобігти! Для цього, по-перше, треба вибирати виключно свіже м'ясо, а по-друге, гарненько маринувати шашлик.

 

ВИБИРАЄМО СВІЖЕ

 

Оцінити свіжість м'яса може кожна людина, не позбавлена нюху. Запах сирого м'яса не повинен викликати негативних емоцій. Будь-яка підозра на «душок» має бути приводом відмовитися від покупки. Крім того, свіже м'ясо повинно бути чистим, пружним і з нього повинна сочитися кров. Показник несвіжості - слизька плівка, що покриває шматок, а також тьмяний колір продукту.

 

ПРАВИЛА МАРИНУВАННЯ

 

Багато любителів шашликів купують жаданий продукт по приїзді за місто, в сільських магазинах. У невеликі торгові точки перевірка заїжджає нечасто, тому шашлик може маринуватися там тижнями. Така продукція - найкращий спосіб отруїти неприємного сусіда. Але якщо у вас в планах не значиться вбивство (або хоча б госпіталізація) неугодних громадян, то краще зайнятися маринуванням шашлику самостійно.

 

Проконтролювати свіжість маринаду на око нелегко, а м'яса - можливо. Тому, купивши свіже м'ясо, приступайте до його предмангальної підготовки. Рецептів маринаду - величезна кількість, але, як правило, більшість з них мають на увазі використання лука, солі з перцем і оцту. Останній інгредієнт виконує ролі дезинфектора - просочуючи м'ясо, він знищує небезпечні складові.

 

Щоб оцет ефективно подіяв, вимочувати в ньому м'ясо треба не менше чотирьох годин. Ще краще залишити м'ясо в маринаді на ніч.

 

В такому випадку на мангалі воно буде готуватися швидше, завдяки чому можна буде уникнути утворення скоринки.

 

З ОБТЯЖЕННЯМИ!

 

Ми розглянули, як убезпечити себе від небезпек шашликового дозвілля на природі. Про всяк випадок нагадаємо, як можна погіршити ситуацію, забезпечивши собі широкомасштабні проблеми зі шлунком:

 

 

- використовувати в їжу м'ясо в далеко несвіжому маринаді, а також урізноманітнити меню вчорашнім (або позавчорашнім) майонезним салатом. В такому випадку є велика ймовірність отруєння;

 

 

- доповнити шашличні посиденьки рясною алкогольною випивкою. Мало того що алкоголь сам по собі доставляє масу неприємних відчуттів на наступний ранок, в комплексі з червоним м'ясом він забезпечує процеси бродіння в шлунку. Тому похмілля після шашличних вечірок, як правило, протікає особливо важко - з неприємними симптомами з боку шлунково-кишкового тракту;

 

 

- змішати кілька видів алкоголю (особливо зі зниженням градуса). В такому випадку процеси бродіння можуть прийняти катастрофічний характер і супроводжуватися такими симптомами, як здуття і біль в животі, нудота або блювота. Тому закликаємо (якщо немає можливості або бажання повністю відмовитися від спиртного) обмежитися одним напоєм - нехай навіть міцним. Для запобігання абстинентного синдрому необхідно випивати під гарну закуску, перед першим тостом рекомендується з'їсти невеликий бутерброд з вершковим маслом. Масло має обволікаючі властивості, попереджаючи подразнення шлунка алкоголем і знижуючи ступінь сп'яніння.


Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Як правильно приготувати і зменшити шкоду від шашлику
17-10-2016
Кулькість читачів: 1177