Малюнок протектора автомобільних шин: види, особливості, характеристики » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » Малюнок протектора автомобільних шин: види, особливості, характеристики

Малюнок протектора автомобільних шин: види, особливості, характеристики

Майже всі сучасні шини для легкових автомобілів є безкамерними і побудовані по радіальній конструкції (нитки каркаса паралельні один одному). На сьогоднішній день в широкій експлуатації знаходяться наступні види малюнків протектора: ненаправлений, спрямований і асиметричний. Кожен вид має свої особливості, а також переваги і недоліки, тому перш ніж вибрати той чи інший варіант, необхідно чітко знати всі нюанси.
 

Загальною рекомендацією при виборі є те, що установка на автомобілі дорогої, спеціалізованої шини не врятує вас від грубих помилок при водінні і зайвої самовпевненості. Тому, навіть з найкращою гумою на борту, завжди потрібно контролювати поточну ситуацію і покладатися на здоровий глузд.
 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA
 

Ненаправленої малюнок протектора

Даний вид, по суті, є класичним варіантом і використовується на недорогих і середніх за ціною шинах. Ненаправлення шини є універсальними з точки зору установки (право, ліво) і монтуються на колеса автомобілів які щойно вийшли з конвеєра. Розглянутий вид протектора підходить практично для кожного автомобіліста, так як він досить впевнено поводиться в міських і заміських (включаючи грунтові дороги) умовах. Перевагами протектора є помірний шумовий ефект, чималий термін служби, і в той же час він має середні показники по відведенню води з під шини в місці контакту колеса з дорогою. Знижується ефект т. зв. «Аквапланування».

У той же час такий вид протектора не слід навантажувати високою швидкістю руху, особливо на поворотах і при мокрому покритті. Проте, якщо дотримуватися "Правила", то шини поводяться адекватно при будь-якому режимі і покритті дороги.
 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA
 

Спрямований малюнок протектора

Шини з таким малюнком протектора спеціально призначені для швидкого відводу води з під контактної поверхні з дорогою, і встановлюється на колеса автомобілів які часто пересуваються по "мокрому" покриттю. Направлений протектор шин найбільш адекватно поводиться в дощову погоду і при русі по калюжах, однак має зменшену жорсткість зовнішніх країв, профілю, за рахунок чого менш стійкий на поворотах при "хорошій" швидкості.

Одним із серйозних недоліків даного виду протектора є його спрямованість, шина може встановлюватися тільки на певну сторону автомобіля, в іншому випадку швидкість пересування необхідно буде знизити до мінімуму. Звідси виникають проблеми з запасками, по ідеї возити потрібно обидва варіанти, так як заздалегідь не вгадаєш, яке колесо доведеться поміняти. Тут слід зазначити також підвищений шум від даного виду протекторів.
 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA
 

Асиметричний малюнок протектора

Найбільш "крутий" є асиметричний вид шин, який є комбінацією двох попередніх. Зовнішні краї шини мають жорстку симетричну побудову, для поліпшення зчеплення з дорогою на поворотах, а внутрішні мають спрямовані канали для водовідведення. У даних шин відсутні недоліки, пов'язані з установкою тільки на одну сторону, при збереженні всіх основних переваг ненапрямлених шин. Основним недоліком шин з асиметричним протектором є їх завищена ціна.

В кінцевому підсумку, вибір завжди залишається за автолюбителем, і якщо лиходійство на дорогах не Ваш коник, то класичний варіант з ненаправленою шиною буде найбільш прийнятний. У той же час, якщо дозволяють фінанси, найкращим варіантом все ж є асиметрична шина.

Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Малюнок протектора автомобільних шин: види, особливості, характеристики
16-08-2016
Кулькість читачів: 1702